SK Aritma Praha - oddíl basketbalu: Starší dorostenky

Vyhledávání v tomto tématu:
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Informace: LIGA U19: Prázdniny a marodka zacloumaly sestavou
Starší dorostenky Od Nového roku trošku bojujeme s marodkou a prázdniny definitivně zamíchaly před víkendem se složením starších dorostenek. Na začátku týdne s antibiotiky zalehla naše jediná rozehrávačka Albí Němcová a ve čtvrtek i alternativa Andy Beranová. Tím se splnil zlý sen Kikině Djačukové, ale s novou funkcí se vypořádala více, než dobře. Utkání jsme zahájili překvapivě střeleckým nástupem a šestnáctibodovou šňůrou, ale po střídání se projevovala nesehranost. Za minutu a půl obdobnou sérii vrátili Ústí na rozdíl bodu. Často jsme chybovali a ještě dvakrát přišli o vyšší vedení, ve třetí čtvrtině se Ústí naposled nadechlo a korigovalo. Závěr ale zcela patřil opět nám, inkasovali jsme jen 7 bodů a bez problémů dotáhli utkání do vítězného konce s výrazným rozdílem.
Autor: vasek - Thursday, 07.03. 2013 - 10:43:25 (670 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 2914 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA U19 (Starší dorostenky): Ani Benešov nekladl větší odpor

Již první čtvrtina rozhodla o průběhu zápasu. Rychle jsme si vybudovali náskok. V útoku se dařilo, jen jsme tentokrát lehce polevili v obraně. Dělali jsme zbytečné fauly, což se podepsalo především na naší dvojici pod košem – Ádě Tomkové s Pájou Fricovou, které již v polovině 3. čtvrtiny měly 4 fauly. V poslední části každou čekala cca minuta hry do 5. chyby. Absence zbylých dlouhých nuceně vytvořila novou dvojičku pivotů – Eva Kačabová s Andy Beranovou, která se po dlouhé době objevila na tomto postu a navíc měla rovněž 4 chyby. Naštěstí nemuselo dojít do další varianty s Kikinou Djačukovou :). Ukázalo se, že to byly jen drobné lapálie a i s nimi jsme opět ohrožovali stobodovou hranici, jen jsme poprvé v sezóně inkasovali šedesát bodů.

Autor: vasek - Tuesday, 27.11. 2012 - 13:40:19 (605 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1766 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA Juniorek U19: Debakl Budějovic překvapil

Od Budějovic jsem v letošní sezóně očekával, že budou bojovat o horní posty v tabulce ligy a před pražskou dvojičkou měli na vedoucí čtyřku jednobodovou ztrátu. V naší sestavě chyběla pro zranění jedna z elitních střelkyň Kristina Chmelová. Viróza přepadla většinu našich dlouhých. Po čtrnácti denní zdravotní pauze naštěstí mohla nastoupit Eva Kačabová a téměř stejně dlouhé léčbě achilovky Pavlína Fricová. Mé obavy se naštěstí nenaplnily. Od prvních minut jsme hosty nutili k chybám a trestali je. Přes veškerou snahu budějovického trenéra se všechny čtvrtiny vyvíjely stejně, snad jen v začátku druhé poloviny utkání jsme přistoupili laxněji, a tak po dvou minutách musel přijít time-out. Vrátil nás zpět do utkání a definitivně jsme rozhodli o výsledku s vysokým vítězstvím bez šance korigovat.

Autor: vasek - Tuesday, 27.11. 2012 - 13:36:27 (557 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1780 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA Juniorek U19: Derby na Nuslích jsme zvládli

Pražské derby jsme tentokrát zvládli a prolomili pro nás zakleté koše z minulých zápasů ve všech kategoriích. Od úvodních minut jsme šli do vedení a postupně navyšovali vedení až do třetí čtvrtiny, kdy jsme domácím v útoku nedovolili prakticky nic a trestali chyby domácích rychlými protiútoky. Vysoký náskok během poslední čtvrtiny se nám povedlo uhájit a odvést si důležité vítězství. Ve vydařeném utkání proti nelehkému soupeři svou premiéru v drese Aritmy, přes viditelnou nervozitu, zvládla Anička Hůlková. Vstup do letošní sezóny jí oddalovalo opakované zranění a zdlouhavý přestup z USK.

Autor: vasek - Saturday, 24.11. 2012 - 15:06:38 (518 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1702 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA U19: V neděli Ústí zlobilo

Po sobotním utkání s Teplicemi jsme nastoupili bez zraněné Týny Chmelové a s nachlazením bojující Verči Aulichové, kterou poprvé po zranění kotníku vystřídala Anička Smutná. Snadné vítězství nám nejspíš zůstalo v hlavě a jen pozvolna jsme se přemlouvali k vyššímu nasazení a soustředění. V úvodu nám míče lítaly na všechny a hlavně do autů, a tak výpadku Ústí využilo k radosti domácích diváků. Tu jsme trošku přibrzdili od deváté minuty, kdy přišla šňůra deseti bodů a otočila o 3 skóre v náš prospěch. Od druhé čtvrtiny jsme si začali budovat výraznější náskok. I když se tentokrát střídali lepší okamžiky s horšími, bez větších problému jsme přivezli body i z Ústí.

Autor: vasek - Monday, 29.10. 2012 - 16:31:56 (309 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1680 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA U19: Ani zima v Teplicích nám mušku nerozhodila
Starší dorostenky Zimní počasí při startu StarTreka z Prahy nevěštilo příjemnou cestu, navíc po dojezdu nás teplická hala přivítala Mistrovstvím republiky v judu. Úklid žíněnek, koberců a zařízení halu pořádně vyvětral a posunul začátek téměř o hodinu. Nebylo divu, že první čtvrtina byla v podání obou družstev vlažnější. Do provozní teploty jsme se dostali dřív a vytvořili si dvanáctibodový náskok do druhé čtvrtiny. Ta, pro domácí, byla zlým snem. Příděl 2:36 nastavil poklidný průběh druhé poloviny. Po 98 bodu Andy ve třetí minutě, jsme stovku netrpělivě dobývali, až ji proměnila Eva Kačabová necelé tři minuty před koncem.
Autor: vasek - Monday, 29.10. 2012 - 16:29:05 (476 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1589 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA U19: Z Poděbrad body potěšily
Starší dorostenky V dohrávaném utkání domácí poprvé představili více hráček než v předešlých kolech ligy. Nastoupili na nás ve velkém stylu a než jsme se rozkoukali, bylo to o 10 bodů, když se nám po neúspěšném dobývání koše povedlo dát čtvrtý bod až po sedmi minutách hry. Kupili jsme chyby a byla znát absence zraněné Andy Beranové. Naštěstí jsme vzpamatovali a rychle korigovali v poslední minutě první čtvrtiny. Od začátku následující části jsme srovnali krok. Vypadalo to, že převezmeme aktivitu v utkání, ale poděbradské ve vedení stále držela neuvěřitelná úspěšnost v tříbodové střelbě (5/5), navíc si Pája Fricová udělala zbytečné 4 fauly. Od druhé poloviny zápasu jsme se tahali o vedení až do páté minuty závěrečné části, kdy domácím došla pára a do konce skórovali pouze dvěma trestnými hody z šesti. Pěkné vyrovnané utkání s radostnějším koncem pro nás.
Autor: vasek - Monday, 29.10. 2012 - 15:00:10 (465 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1816 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA U19: Bodostroj se nám lehce zadrhl
Starší dorostenky Nevím, jestli jsme měli v hlavě snadné vítězství ze soboty, nebo jsme večer sledovali poslední utkání našich žen, možná na tom mělo i svůj podíl zranění Andy Beranové v úvodu utkání, ale dát koš byla nečekaná dřina. Na každý jsme potřebovali zhruba čtyři pokusy, i tak jsme sice vedli s DBaK, ale kdyby byl v polovině rozdíl o třicet, asi by se nikdo nedivil. Do druhé části jsme naštěstí opět vlétli. Pár proměněných brejků nám vrátilo dobrou náladu a nastavilo vyšší rozdíl v závěru, na který jsme se tentokrát malinko víc nadřeli. Dnes nás zřejmě čeká první větší zkouška v Poděbradech.
Autor: vasek - Tuesday, 16.10. 2012 - 13:49:40 (486 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1470 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA U19: Stovečku si tentokrát odvezli Klatovy
Starší dorostenky Po dvou letech jsme překonali Klatovy, a to vyšším rozdílem, než zněly papírové předpoklady, přestože většina hráček hostí již přešla do žen. Tradičně naordinovaná klatovská zóna na nás nefungovala. Rychlé protiútoky nám zaručovaly bleskový nárůst skóre přes stálé točení všech hráček a dobrou obranou jsme nepovolili žádnou komplikaci.
Autor: vasek - Tuesday, 16.10. 2012 - 13:47:35 (458 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1279 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: LIGA U19: Liberec jsme stovkou nepotěšili
Starší dorostenky Liberec k nám v neděli dorazil bez hlavní opory Petry Minaříkové a pod košem to bylo citelně znát. Utkání jsme zahájili obdobně jako v sobotu, jen jsme soupeři neumožnili se nadechnout. Malinko jsme sice zvolnili ve druhé čtvrtině, abychom to dohnali v následujících. Stobodovou hranici pokořila trestným hodem Pája Fricová dvě minuty před koncem, pro nás nečekaně jednoduché utkání. Jen abychom po raketovém vstupu do soutěže předčasně nezpychli, ještě je co pilovat :). V některých momentech nám, i vzhledem k brzkému začátku ligy, souhra viditelně skřípala.
Autor: vasek - Monday, 17.09. 2012 - 10:05:15 (495 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1443 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

186 článků (19 stránek, 10 článků na stránku)