SK Aritma Praha - oddíl basketbalu: Ženy "A"

Vyhledávání v tomto tématu:
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Informace: I. LIGA ŽEN: Smůla prolomena, odnesla to první Ostrava
Ženy

K nedělnímu utkání dorazila před víkendem první Ostrava. První dvě čtvrtiny připomínaly houpačku. Chvilku jsme byli nahoře, chvilku dole s minimálním rozdílem. Ve třetí části jsme se odpoutali a utekli až na rozdíl čtrnácti bodů. Do poslední části jsme vstupovali se slibným sedmibodovým vedením, ale jako bychom se zalekli možnosti vítězství. Přišel náš obvyklý herní výpadek a náskok po třech minutách padl na jeden bod. V kritický moment nás ale zvedla trojka Niky Králíkové. Byli jsme zpět ve hře a opět odskočili až na dvanáct plusových bodů. Dramatický závěr jsme nedopustili a zaslouženě vyhráli. Neuvěřitelné se stalo skutečností, první vítězství je na světě a nastřílených 95 bodů. Teď nezbývá než v následujících zápasech potvrdit naše viditelné zlepšení a využít převahu domácího prostředí v druhé polovině soutěže. Stínem prvního vítězství jsou dvě nedělní zranění hráček základní sestavy. V úvodních minutách Jany Kuncové, která by začátkem ledna měla mít kotník v pořádku. Větší smůlu si po utkání vybrala Lucka Rajchlová na ledu před areálem Aritmy, po operaci lokte bude rekonvalescence určitě komplikovanější a delší. Přeji tímto oběma rychlé uzdravení.

Autor: vasek - Friday, 14.12. 2012 - 14:01:18 (684 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 2223 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN: Krnov odolal
Ženy Úvod utkání nám nevyšel a řadě hráček byla vidět nervozita. Do hry jsme se dostávali jen postupně a zbytečně chybovali. Radostnou událostí v úvodní části mohl být snad jen trojkový vstup do utkání Nikol Králíkové, která se vrátila do naší sestavy z působení v Karlových Varech. Z letargie nás ale nedostala. Z druhé čtvrtiny nejspíš trošku bolely oči. Oboustranně se více bojovalo s míčem, než hrál basket. Krnov nabídnuté šance do poloviny utkání využil a po krůčkách si budoval náskok. Do druhé poloviny jsme vstupovali s desetibodovým mankem, ale nastala malá změna, začali jsme drobné vedení hostí stahovat, až do nervy drásajícího závěru. Deset vteřin před koncem jsme dotáhli na rozdíl jednoho bodu a měli jsme po time-outu míč. Neproměnili jsme, a tak šťastnější se závěrečnou sirénou byly hostující hráčky.
Autor: vasek - Friday, 14.12. 2012 - 13:59:38 (906 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 2423 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN: Žabiny na lopatě…
Ženy

Zřejmě nejlepší utkání sezóny jsme předvedli v Brně. Lídr soutěže se v naší obraně jen těžko hledal skuliny k zakončení. Vyrovnané utkání výjimečně neovlivnil náš, i když většinou krátkodobý, herní výpadek. Poprvé. Skóre se pohybovalo maximálně v rozmezí 4 bodů. Nebývá mým zvykem si stěžovat na rozhodčí, ale vzhledem k jejich nastavenému trendu pískání, kdy mělo Brno do poloviny 3 fauly, celkem deset… Nám do závěrečných vteřin utkání chyběly pro 5 chyb dvě hráčky – Tereza Matulková a Lucka Rajchlová. Škoda. Oběma se víkend vydařil, takto nám soupeřky sklouzly z lopaty. Mohlo to být ještě dramatičtější.

Autor: vasek - Tuesday, 27.11. 2012 - 13:21:52 (545 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1571 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN: V Tišnově opět chyběl kousek
Ženy

Valosun jsme v sobotu trošku zaskočili, drželi jsme krok a v počátku stoického trenéra Mariana Svobodu jsme donutili k aktivitě. Sice jsme neustále dotahovali drobné vedení domácích, ale setřást nás se jim nedařilo. Chýlilo se k dramatickému závěru, ale přišel náš obvyklý výpadek. V polovině poslední čtvrtiny stačily dvě minuty, abychom inkasovali 13 bodů, nic nepomohl ani time-out. Bylo rozhodnuto. Sice na konci potěšila pochvala směrem k naší hře renomovaného trenéra domácích, ale potřebné body nám, bohužel, nepřinesla.

Autor: vasek - Tuesday, 27.11. 2012 - 12:44:48 (539 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1511 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN: Střelecká deka na Nuslích
Ženy Co k utrpení v hale Na Květnici napsat. Utkání se nevydařilo? Nejspíš. Chvílemi to vypadalo, jako by se hrálo s ragbyovým balonem na betonové desky s gumovou obroučkou. Výsledek v polovině tuto charakteristiku vystihuje 25:18. Zdálo se, že už nemůže být hůř. Bylo. Našich dvanáct bodů ve druhé části. Nusle se, na rozdíl od nás, malinko zmátořili, ale ani tak žádná sláva. Prostě a jednoduše, sport za trest, ze kterého o kousek lépe vyšli domácí. Raději rychle zapomenout.
Autor: vasek - Monday, 29.10. 2012 - 16:24:58 (549 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 3163 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN: Zatím bez vítězství
Ženy Jak jsem již uvedl, liga nám začala třemi dlouhými výlety na Moravu a do Pardubic. Ani v jednom utkání jsme se nemohli považovat za favority a dovést vítězství by bylo z mého pohledu překvapení. Teprve během září se podařilo družstvo doplnit a konsolidovat. Do přípravy se nezapojily Petra Bakajsová a Tereza Matulková, které plnily své povinnosti ve VŠ Praha a uvolněny byly pouze na jeden náš trénink a utkání s Benešovem. Přesto jsme odehráli vyrovnaná utkání a myslím, že domácí vždy potrápili. K překvapení chyběl jen krůček, rozhodovaly nevynucené chyby v krátkém časovém úseku, které vyplývají zatím z nesehranosti, ale chybí i více herních zkušeností v této soutěži.
Autor: vasek - Tuesday, 16.10. 2012 - 12:48:18 (604 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 4710 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN 2012 – 2013
Ženy Družstvo žen vstoupilo do prvoligové sezóny po značných změnách, než tomu bylo v sezóně uplynulé. V té nadcházející bude stát před děvčaty nelehký úkol, většina opor a střelkyň po nepříliš úspěšných dvou sezonách ukončila v Aritmě z různých důvodů činnost, a tak naše družstvo prošlo úplnou přestavbou. Vstup do soutěže nám neulehčil ani los, který nás odsoudil v začátku k téměř smrtelným šesti utkáním venku, s úvodem Ostrava, Krnov, Olomouc, Pardubice …
Autor: vasek - Tuesday, 25.09. 2012 - 16:31:07 (651 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 3428 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN: Rozpis utkání 2012/13
Ženy

Základní část:
12 družstev každý s každým dvoukolově ve dvojicích.
Skupina o 1. – 8. místo (Play-off):
čtvrtfinále:
se hraje na tři vítězné zápasy, v nichž družstva vytvoří dvojice 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 podle umístění v základní části. První dva a případný pátý zápas se hrají na hřišti lépe umístěného družstva po základní části, třetí a případný čtvrtý zápas se hraje na hřišti hůře umístěného družstva. Vítězové postupují do semifinále, poražení dále nepokračují. Konečné pořadí družstev na 5. - 8. místě bude stanoveno podle umístění v základní části.
semifinále:
se hraje na tři vítězná utkání. První dva a případný pátý zápas se hrají na hřišti lépe umístěného družstva po základní části, třetí a případný čtvrtý zápas se hraje na hřišti hůře umístěného družstva. Soupeři pro semifinále budou určeni z vítězů čtvrtfinálových zápasů podle jejich umístění po skončení základní části. První dvojici tvoří družstva, která se po skončení základní části umístila na nejlepším a nejhorším místě, druhou dvojici tvoří zbylá družstva. První dva a případný pátý zápas se hrají na hřišti lépe umístěného družstva po základní části, třetí a případný čtvrtý zápas se hraje na hřišti hůře umístěného družstva. Vítězové semifinále play-off postupují do baráže s 11. a 12. družstvem ŽBL. Konečné pořadí družstev na 1. - 2. místě a 3. – 4. místě bude stanoveno podle umístění v základní části. Baráž řídí AŽLK.
Skupiny o udržení (Play-out):
Startují družstva z 9. – 12. místa po skončení základní části. Hraje se dvoukolově se započtením všech výsledků ze základní části o dvě místa znamenající záchranu.

Autor: vasek - Friday, 07.09. 2012 - 13:52:30 (670 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 5502 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN (PLAY – OUT): Rozhodla poslední čtvrtina
Ženy Nedělní strakonická dvojička začala v „Aritma aréně“ jako přes kopírák. Jen počet našich faulů nám malinko komplikoval život, hlavně u naší jediné střední rozehrávačky. Proto jsem lehce zaskočil Katku Kolářovou, kterou jsem na tři minutky před půlkou v této funkci zkusmo vykoupal :-). V následujících minutách dirigentskou úlohu úspěšně převzala Kíťa Řezníčková.
Autor: vasek - Sunday, 11.03. 2012 - 19:16:14 (624 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1847 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: I. LIGA ŽEN (PLAY – OUT): Ve Strakonicích jsme nezaváhali
Ženy Do prvního utkání o udržení jsme nastoupili bez naší obávané střelkyně Míši Husníkové, které tímto přeji brzké uzdravení. Nezačali jsme nijak oslnivě, viditelně na nás trošku seděla nervozita. Bojovnost nechyběla, ale odpovědnost malinko svazovala v útoku. Obdobně lze charakterizovat i domácí, a tak se více bojovalo a bránilo, než by se dostavil pěkný basketbal. V obranné činnosti jsme měli navrch, proto jsme postupně zvyšovali náskok až na deset bodů. Šťastná trojka v poslední sekundě této části nás ale rychle vrátila na zem.
Autor: vasek - Sunday, 11.03. 2012 - 00:13:40 (602 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 2003 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

129 článků (13 stránek, 10 článků na stránku)