SK Aritma Praha - oddíl basketbalu: Ženy "B"

Vyhledávání v tomto tématu:
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Informace: PŘEBOR ŽENY: Odveta s Nuslemi jako přes kopírák
Ženy Časté střídání a snaha o maximální využití devítičlenného kádru našeho týmu proti fyzicky zdatnějším nuselským ligovým dorostenkám tentokrát neslavily úspěch a odveta zápasu s Nuslemi se tak takřka navlas podobala prvnímu utkání. Po vynikajícím úvodu se zdálo, že nám nic nestojí v cestě za snadným vítězstvím, ovšem katastrofální třetí čtvrtina, kterou jsme prohrály o 12 bodů, vše zmařila. Přestože jsme pak v poslední čtvrtině znovu zabojovaly, dramatická koncovka nedopadla v náš prospěch. Výborně zahrála Zuzka, která si kvůli zápasu odřekla hory s kamarády a která nakonec těsnou porážku v šatně oplakala.
Autor: vasek - Wednesday, 10.02. 2010 - 15:10:18 (572 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1104 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: První půlku se trápilo béčko, druhou půlku céčko
Ženy

Derby, v němž jsme měly být jasnými favoritkami, jsme rozhodně nezahájily podle svých představ a aritmácké mládí nás v úvodu pěkně potrápilo. Naše ruce zmrazené na venkovní teplotu minus deset stupňů Celsia nefungovaly, jak měly, a přestože jsme se poměrně snadno dostávaly do šancí, nebyly jsme prakticky schopné bodovat. Herní nepohoda pak přinášela další chyby – ať už obranné či útočné fauly, kroky, nesený míč, tři vteřiny – které rozhodčí velmi ochotně a hojně na obou stranách pískali. Výsledkem bylo z našeho pohledu pouze čtyřbodové poločasové vedení. Po přestávce jako by z naší lavičky vstalo jiné družstvo. Vrátily jsme se ke své tradiční hře, využívaly jsme svých předností a zkušeností a po třetí čtvrtině už jsme měly dvacet bodů navrch. Soupeřky šokované naší náhlou proměnou zcela ochrnuly a za třetí a čtvrtou čtvrtku zaznamenaly pouhé čtyři, respektive osm bodů, s čímž si nemohly dělat naději na obstojný výsledek. Za střelecký výkon spoluhráčky v šatně tentokrát pochválily mě , na pivotu se obranně i útočně dařilo Martině Markové.

Autor: vasek - Wednesday, 27.01. 2010 - 16:06:44 (633 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1731 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Povinné, ale nelehké vítězství
Ženy

Naše celozápasové vedení o zhruba deset bodů bylo soupeřkami z družstva Pirelli narušeno jen ve třetí čtvrtině, kdy dlouhodobá absence Lucky Perželové na hřišti (kvůli třem nasbíraným faulům) umožnila protivnicím takřka vyrovnat. Kolektivním výkonem jsme nicméně skóre zase otočily ve svůj prospěch, takže se žádné drama na závěr nekonalo. Na tým s vyšším věkovým průměrem se nám dařily rychlé protiútoky, v útoku postupném jsme občas působily trochu bezradně. Horší souhru zachránily individuální výkony střelkyň, tentokrát především Zuzky Kučerové, která vsítila čtyři trojky a celkem 25 bodů.

Autor: vasek - Wednesday, 27.01. 2010 - 15:47:09 (522 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1057 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Skok na druhé místo tabulky
Ženy Družstvo Karlína B, které má letos na svém kontě již cenné skalpy aktuálně první Slovanky i aktuálně třetích Libochovic, rozhodně nepřijelo na Aritmu s vidinou prohry. Čeho se některým hráčkám soupeřek nedostávalo v basketbalovosti, to doháněly důrazností hraničící až s agresivitou. Utkání tak mělo nesmírně bojovný, vypjatý ráz a skóre bylo takřka po celou dobu vyrovnané, i když nutno přiznat, že my jsme si povětšinou udržovaly několikabodový náskok, jímž také zápas skončil. Individuálně se zaskvěla Jana Randová, na níž začíná být postupně vidět větší tréninková zátěž. Velký dík patří Lucce Perželové, která odložila odjezd na plánovanou rodinnou oslavu na Slovensku a v zájmu týmu zůstala na utkání v Praze.
Autor: vasek - Tuesday, 26.01. 2010 - 09:27:17 (603 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1151 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Prohra zamrzela
Ženy S ligovými dorostenkami z Nuslí sehrálo naše družstvo velmi pěkný zápas, který však, bohužel, skončil nešťastnou porážkou Aritmy B. Zpočátku nás soupeřky, které očividně trénují podstatně častěji než my, zaskočily rychlostí, dravostí a využíváním situací jedna na jednu. Jejich počáteční vedení o osm bodů se nám ale podařilo ještě v první čtvrtině stáhnout a po zbytek střetnutí jsme si naopak my udržovaly stabilní desetibodový náskok. V poslední čtvrtině ovšem náš systém, snad kvůli horší fyzičce, zcela zkolaboval; přestaly jsme bojovat o míče, přestaly jsme bránit i dávat koše a prakticky jsme jen nečinně přihlížely tomu, jak Nusle strhávají vítězství na svou stranu. Za Aritmu podala famózní výkon Lucka Perželová, která kromě spousty bloků, doskoků a jiných zisků zaznamenala také 27 - tedy polovinu - bodů družstva. Jen škoda, že se k ní nepřipojila s dvouciferným bodovým zápisem ještě alespoň jedna další střelkyně.
Autor: vasek - Friday, 15.01. 2010 - 11:57:21 (541 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1381 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Nebylo co řešit
Ženy V zápase s ČZU, který měl mírně řečeno průměrnou úroveň, jsme snadno zvítězily, i díky tomu, že se soupeřky nedostavily právě v nejlepší sestavě a počtu. Utkání si tentokrát nejvíc užila Gábina Hejnová, která 15 body dosáhla v této sezoně svého střeleckého rekordu, zaujala třemi útočnými fauly a nakonec ještě věnovala své vánoční úspory na poplatek za technickou chybu :-)
Autor: vasek - Sunday, 20.12. 2009 - 19:40:01 (631 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 861 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Na Michli jsme se jako obvykle protrápily k vítězství
Ženy Schopnost maximálně využít svých hojných zkušeností i neregulérního domácího prostředí - s různě vysokými koši a s historicky jistě velmi cennou, pro basketbal ale naprosto nevhodnou palubovkou – prokázalo i tentokrát družstvo Michle, jež proti nám nastoupilo v sestavě s věkovým průměrem 46,7 roku. Za pár minut tak naše základní pětka prohrávala rozdílem deseti bodů, když nedokázala najít recept na tradiční statickou zónu protivnic zcela zaplňující stísněné prostředí michelské sokolovny, jež byla s velkou slávou a k velké radosti michelských Sokolů uvedena do provozu roku 1938. Teprve nasazení celoplošného presinku, který naše soupeřky po utkání rozhořčeně odsoudily (s přihlédnutím ke svému věku a počtu sedmi) jako nefér, přineslo úspěch. Rozhodující zvrat v zápase pak znamenala dvanáctibodová šňůra naší vyhlášené trojkařky Zuzky Kučerové na začátku druhého poločasu.
Autor: vasek - Friday, 18.12. 2009 - 18:02:49 (563 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1364 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Na Babynec platila rychlost
Ženy Velmi dobrý výkon předvedlo naše družstvo proti WBK Babynec, v němž jsme ospale působící soupeřky porazily především rychlými protiútoky a dobrou reakcí na jejich přechody k zónové obraně v podobě čtyř trojek Zuzky Kučerové. Absolutorium tentokrát zaslouží Martina Marková, která kromě dobré střelby také získala nespočet míčů svými doskoky, bloky a vychytanými přihrávkami. Jediné, co tak kalí radost, je zranění kotníku Pavly Sálové.
Autor: vasek - Monday, 07.12. 2009 - 09:38:03 (689 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 882 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Nedisciplinovanost vedla k druhé porážce
Ženy Zápas se Spartou B jsme si prohrály obrovskou nedisciplinovaností a nesoustředěností. Zpočátku se přitom utkání pro nás vyvíjelo příznivě. Přestože naše dvě hlavní pivotmanky uvázly v dopravní zácpě, zbylá šestice dokázala soupeřky hned v prvních minutách zaskočit a zakrátko jsme vedly, především díky odvážným průnikům Lenky a Jany, 8:0. Vedení, i když podstatně těsnější, jsme si udržely až do poločasu. Sporné výroky rozhodčích ve třetí čtvrtině ale většinu našich hráček i naši lavičku totálně rozhodily, takže jsme se přestaly koncentrovat na hru a jen emotivně reagovaly na každý další odpískaný zákrok. Výsledkem byly dvě technické chyby, jeden úmyslný faul (těch mohli rozhodčí, upřímně řečeno, na naše konto připsat ještě víc), desítky zkažených přihrávek, občasné nesmyslné sólování a nájezdy do zaplněné bedny a neuvěřitelné výpadky v obraně. Druhá půle již byla zcela v režii Sparty, která hrála s chutí a která si vítězství tentokrát zcela zasloužila. Nám nezbývá než rychle zapomenout a zodpovědně se připravit na odvetu, protože na toto družstvo určitě máme!
Autor: vasek - Saturday, 28.11. 2009 - 10:32:00 (526 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1524 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

Informace: PŘEBOR ŽENY: Konečně trocha komedie
Ženy Utkání s družstvem Radlic od začátku připomínalo spíš frašku než seriózní basketbal. Ještě deset minut poté, co měl zápas oficiálně začít, bylo soupeřek tak akorát, aby mohly hrát Člověče, nezlob se, ale vzhledem k tomu, že se od přilehlé občerstvovny KFC již blížila jejich pátá kamarádka, rozhodčí souhlasili se zahájením představení. Z kolegiality jsme nastoupily rovněž ve čtyřech a nutno říci, že nám tato úprava pravidel košíkové velmi svědčila, takže jsme se o prvním time-outu shodly, že by stálo zato zjistit, zda neexistuje nějaká soutěž ve hře čtyř proti čtyřem.
V dalším průběhu utkání se družstvo Radlic útěšně rozrůstalo, tvrdit ale, že se hra srovnala, by bylo nadsazené. Stačí jen podotknout, že druhá čtvrtina skončila 20:0 v náš prospěch. Až nasazení zónové obrany ze strany Radlic ve druhé půlce nám začalo činit jisté problémy při zakončování, které ale se skóre již výrazněji zahýbat nemohly.
Obecně nám zápas dobře posloužil ke zvýšení střeleckého i jiného sebevědomí a pozitivně lze určitě hodnotit to, že jsme soupeřky ani s jejich zmíněnými hendikepy nepodcenily a že jsme udržely koncentraci na hru po celou dobu zápasu. Kvalitní výkon předvedla čtveřice našich pivotmanek, ať už to byla na doskoku Martina Marková, na (nezištné) přihrávce Jana Randová či ve střelbě Lucka Petrželová a Pavla Sálová, která se blýskla 14 body.
Autor: vasek - Tuesday, 24.11. 2009 - 13:10:23 (607 čtenářů)
(Zobrazit celý článek | 1820 bytů | Informace | Hodnocení: 0)

124 článků (13 stránek, 10 článků na stránku)